Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Nasz LKP na MAJOSTASZKACH w Ostrowie Wlkp.

Cykliczna miejska impreza plenerowa z "Lasami Rychtalskimi" w tle

W dniach 7 i 8 maja br. w Ostrowie Wlkp. po raz kolejny odbyły się MajOSTaszki. Tym razem imprezę zorganizowano na Piaskach-Szczygliczce. Podczas tłumnie odwiedzanych MajOSTaszków, pierwszego dnia funkcjonowało stoisko leśnego kompleksu promocyjnego "Lasy Rychtalskie" w ramach "Poziomkowego Ogrodu".

Przedstawiciele nadleśnictw Antonin i Syców oraz LZD Siemianice przy pomocy prostych zabaw i konkursów prezentowali zadania leśników i leśnictwa, omawiali różnorodność przyrodniczą lasów okolic Ostrowa Wlkp., a także informowali o odpowiednim zachowaniu się w lesie (zasady ochrony przeciwpożarowej) i nie wyrzucaniu śmieci. Za dobre odpowiedzi odwiedzających stoisko, leśnicy nagradzali drobnymi upominkami, materiałami dydaktycznymi i sadzonkami drzewek i krzewów z arboretum w Stradomii (Nadleśnictwo Syców).

"Poziomkowy Ogród" powstał na terenie Zielonej Przystani, w którym czas spędzali najmłodsi. Dla nich przygotowano zajęcia, warsztaty, konkursy sprawnościowe i artystyczne, a także olbrzymie bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawy wokalne czy pokaz żonglerki. Na dzieci czekały dwie duże fontanny czekoladowe z owocami i innymi słodkimi przysmakami. Poza tym odbyły się występy taneczne i wokalne na scenie, a także funkcjonowało wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami, trampolinami i kucykiem.

Impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem i z atrakcji ogrodu poziomkowego skorzystało kilka tysięcy osób.