Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Zapraszamy na Noc Sów w Antoninie!

Ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom. To jedyna taka noc w Polsce!

Ptaki Polskie oraz Nadleśnictwo Antonin zapraszają na Noc Sów - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.
Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Marcowe i kwietniowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów, są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

30 marca i 4 kwietnia br. w Antoninie przyjrzyjmy się sowom z bliska. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na godzinę 18,30. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy do 28 marca br.

Dowiedz się dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości. Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru... Dzięki współpracy Ptaków Polskich z Przewodnikami Nocy Sów – wolontariuszami i edukatorami w całym kraju, wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy. Zapraszamy!